قیمت نقره

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در چشم انداز جهانی ۲۰۱۸ خود به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کرده است تا طی سال آینده اقدام به خرید و سرمایه گذاری در بازار نقره کنند.

بر اساس این گزارش موسسه کانادایی تی دی اس پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر اونس نقره سال آینده به بیش از ۲۰ دلار خواهد رسید که ۱۷ درصد از قیمت های کنونی این فلز گرانبها بیشتر خواهد بود.

البته کارشناسان اقتصادی این موسسه سرمایه گذاری نسبت به قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ نیز خوش بین هستند ولی بر این باورند که نقره با نوسانات بیشتری روبرو خواهد شد.

پیش بینی می شود پایین بودن نرخ بهره واقعی در آمریکا همچنان موجب افزایش قیمت جهانی فلزات گرانبها به خصوص طلا و نقره در سال ۲۰۱۸ خواهد شد ولی از سوی دیگر پایین بودن عرضه و افزایش چشمگیر تقاضا موجب رشد فزاینده قیمت نقره خواهد شد.

موسسه تی دی اس پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست و دوم سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید و این رقم در سه ماه سوم و چهارم سال آینده نیز به ۱۳۲۵ دلار می رسد.

این رقم برای نقره در شش ماه نخست سال آینده به ۱۸٫۵۰ دلار و در شش ماه دوم نیز به طور میانگین به ۱۹٫۲۵ دلار خواهد رسید.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، پایین بودن ارزش دلار آمریکا و افزایش کمتر نرخ بهره فدرال رزرو می تواند عامل اصلی افزایش قیمت طلا و نقره در سال آینده باشد.

اقتصاددانان موسسه تی دی اس تاکید کردند که طی ۱۲ ماه آینده فشارهای تورمی در اقتصاد آمریکا با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله موجب می شود تا فدرال رزرو نرخ بهره را با احتیاط بیشتری افزایش دهد. این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا و نقره خواهد بود.

روند تدریجی افزایش نرخ بهره آمریکا نیز به ضرر ارزش دلار خواهد بود و این مساله تقاضا برای طلا و سایر فلزات گرانبها را افزایش خواهد داد.

از سوی دیگر شکننده بودن شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز عامل مهمی برای افزایش احتمالی قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده است.

به نظر می رسد سال ۲۰۱۸ دوره حساس و سرنوشت سازی برای اقتصاد آمریکا خواهد بود چرا که این برای دومین بار پس از جنگ جهانی است که آمریکا با طولانی ترین رشد و رونق اقتصادی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *